Noble Funds Team

Zgrany zespół profesjonalistów

Zarządzający i analitycy

 

Mikołaj Raczyński, CFA

Członek Zarządu odpowiedzialny za zarządzanie funduszami,
doradca inwestycyjny (nr licencji 836)

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej oraz Politechniki Warszawskiej. Wielokrotnie uczestniczył w wielu branżowych konferencjach i panelach dyskusyjnych. Prowadził również zajęcia z rynku obligacji dla studentów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz Szkole Głównej Handlowej. Trzykrotnie wyróżniany w konkursie Parkietu i Rzeczpospolitej na najlepszego analityka makroekonomicznego, w tym dwa razy zajął pierwsze miejsce w tej prestiżowej rywalizacji. Zdobył też dwa Złote Portfele przyznawane przez Parkiet najlepszym zarządzającym funduszami.

Z Noble Funds TFI związany od 2013 roku, kiedy to został zatrudniony jako analityk. Później awansował na stanowisko Zarządzającego Funduszami, by wkrótce zostać Dyrektorem ds. Strategii Dłużnych, a następnie Dyrektorem Działu Zarządzania Funduszami. Obecnie zajmuje stanowisko Członka Zarządu.

 

 

Paweł Homiński, CFA

Prezes Zarządu,
doradca inwestycyjny (nr licencji 143)

Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Z rynkiem finansowym związany od ponad 25 lat. Pracę zawodową rozpoczął w 1995 roku w Domu Maklerskim Magnus, później pracował dla funduszu East Capital Beteiligungen AG, a następnie od 1999 roku w PTE DOM S.A., gdzie zarządzał portfelem akcji funduszu. Z Noble Funds TFI związany od początku istnienia spółki tj. od 2006 r.

Członek wewnętrznych komitetów inwestycyjnych dedykowanych funduszom długu korporacyjnego.

 

Rafał Lis

Zarządzający Funduszami,
doradca inwestycyjny (nr licencji 2)

Karierę zawodową rozpoczął jako makler giełdowy w Biurze Maklerskim BGŻ. W latach 1994-1995 był odpowiedzialny za uruchomienie pierwszej w Polsce usługi doradztwa inwestycyjnego. W roku 1997 doradzał Wicepremierowi oraz Ministrowi Finansów przy prywatyzacji instytucji finansowych. W latach 2005-2007 pracował dla Legg Mason Investments, jednego z pięciu największych asset managerów na świecie, gdzie zatrudniony był m.in. na stanowisku Managing Director, Head of Asia, a następnie Dyrektora Zarządzającego. Obecnie Partner Zarządzający w Credit Value Investments Sp. z o.o.

Członek wewnętrznych komitetów inwestycyjnych dedykowanych funduszom długu korporacyjnego.

Jarosław Riopka

Dyrektor ds. Długu Korporacyjnego,
makler papierów wartościowych (nr licencji 2364)

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Politechniki Koszalińskiej. W latach 2005-2008 pracował jako analityk finansowy w firmie Raport S.A. W latach 2008-2010 pracował w Millennium TFI S.A. jako analityk rynku akcji oraz długu. W latach 2011-2012 pracował jako senior konsultant w dziale corporate finance w firmie audytorsko-doradczej Grant Thornton. W latach 2012-2018 pracował w banku inwestycyjnym Haitong Bank jako dyrektor odpowiedzialny za dział emisji instrumentów dłużnych (Debt Capital Markets). W sierpniu 2018 roku dołączył do zespołu Noble Funds TFI S.A. na stanowisko Dyrektora ds. Długu Korporacyjnego (Head of Corporate Debt).

Członek wewnętrznych komitetów inwestycyjnych dedykowanych funduszom długu korporacyjnego.

Mateusz Krupa, CFA

Zarządzający Funduszami

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, posiada certyfikat CFA. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w telewizji TVN CNBC oraz firmie doradztwa biznesowego PwC. W latach 2015-2019 pracował w Departamencie Analiz domu maklerskiego Erste Securities (należącego do Erste Group, jednego z największych banków w Europie Środkowo-Wschodniej) jako analityk sektora finansowego. W 2017 otrzymał nagrodę dla najlepszego analityka spółek z sektora finansowego w rankingu gazety „Parkiet”, a w 2018 roku zajął trzecie miejsce w kategorii „banki i finanse” oraz znalazł się wśród dziesięciu najlepszych analityków sell-side w Polsce w rankingu ogólnym. Do zespołu Noble Funds TFI S.A. dołączył w listopadzie 2019 roku jako analityk, a obecnie pełni rolę Zarządzającego Funduszami.

Arkadiusz Balcerowski, CFA

Analityk,
makler papierów wartościowych (nr licencji 3165)

Absolwent ekonomii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, posiada certyfikat CFA. Ekonomista specjalizujący się w zagadnieniach makroekonomicznych. Doświadczenie zdobywał do tej pory w X-Trade Brokers. Preferuje ekonometryczne podejście w badaniach ekonomicznych. Do Noble Funds TFI S.A. dołączył w styczniu 2020 roku obejmując stanowisko analityka.

Agata Dąbrowska

Młodszy Analityk,
makler papierów wartościowych (nr licencji 3396)

Absolwentka kierunku Rynki finansowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Wcześniejsze doświadczenie zawodowe zdobywała w obszarach związanych z rachunkowością i analizą finansową przedsiębiorstw. W październiku 2021 roku dołączyła do Noble Funds TFI jako Młodszy Analityk. W zespole odpowiada za analizę rynku obligacji korporacyjnych oraz ogólne wsparcie Zarządzających Funduszami.

Paweł Jańczak

Ekspert ds. Długu Korporacyjnego,
makler papierów wartościowych (nr licencji 2624)

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Abertay University w Dundee w Wielkiej Brytanii. Posiada zdane wszystkie trzy poziomy w ramach CFA.

Doświadczenie zdobywał jako analityk ryzyka kredytowego oraz analityk finansowy w Raiffeisen Bank Polska S.A. i EKSI Consulting Sp. z o.o. Następnie karierę zawodową kontynuował w mBanku S.A. na stanowiskach analityka kredytowego bankowości korporacyjnej, analityka oraz project managera ds. transakcji strukturyzowanych / finansowania projektów. Do Noble Funds TFI S.A. dołączył we wrześniu 2021 roku obejmując stanowisko Eksperta ds. Długu Korporacyjnego.

Michał Skowroński

Trader akcji,
makler papierów wartościowych (nr licencji 1872)

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (Finanse i Bankowość). Rozpoczął karierę na rynku kapitałowym w 1996 roku jako asystent maklera w biurze maklerskim AmerBrokers, następnie przez lata 1999-2016 obsługiwał krajowych i zagranicznych klientów instytucjonalnych kolejno w mBanku, CAIB i Wood&Company. W styczniu 2017 roku dołączył do zespołu Noble Funds TFI S.A. jako trader akcji.

Tomasz Smolarek

Analityk,
doradca inwestycyjny (nr licencji 257)

Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie na kierunku Finanse i Bankowość. Od 2008 r. pracuje w Noble Funds TFI S.A. w dziale doradztwa inwestycyjnego, gdzie jest odpowiedzialny za opracowywanie strategii inwestycyjnych stosowanych w portfelach modelowych Klientów instytucjonalnych. W Noble Funds zajmuje się również analizą światowej gospodarki, rynków kapitałowych oraz rynku funduszy inwestycyjnych.

Bartosz Tokarczyk, CFA

Młodszy Zarządzający Funduszami,
makler papierów wartościowych (nr licencji 3013)

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Uczestnik podyplomowych studiów z restrukturyzacji i likwidacji przedsiębiorstw na Uczelni Łazarskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Departamencie Emisji domu maklerskiego Q Securities S.A. oraz w Centralnym Domu Maklerskim Pekao S.A. Do zespołu Noble Funds TFI S.A. dołączył w grudniu 2016 roku jako analityk, a obecnie pełni rolę Młodszego Zarządzającego Funduszami.

Członek wewnętrznych komitetów inwestycyjnych dedykowanych funduszom długu korporacyjnego.